Czy laser tag jest bezpieczny? Czy laser nie uszkodzi nikomu wzroku?
„Laser” używany w laser tagu to w rzeczywistości skolimowane wiązki promieni podczerwonych (IR) – podobne jak te stosowane w pilotach do telewizorów. Ze względu na to, że promienie te są niewidoczne dla oka a ich moc jest niewielka (1 W), nie są w stanie nikogo oślepić.
Nigdy nie grałem w laser taga. Czy sobie poradzę?
Każda rozgrywka zaczyna się od krótkiego szkolenia. Instruktor wytłumaczy, jak posługiwać się sprzętem oraz jakie są zasady rozgrywki, moderuje też i sędziuje grę. Na pewno pomoże, jeśli coś będzie niejasne.
O ile nie gramy jako jedyny „świeżak” z wprawionymi weteranami, nie powinniśmy mieć też problemu z dorównaniem umiejętnościami naszym kolegom z przeciwnej drużyny.
Jeśli w grupie są zarówno doświadczeni jak i nowi gracze, staramy się tak ułożyć i zbalansować drużyny, by każdy miał szansę wygrać.
Dzieci od którego roku życia mogą brać udział w rozgrywce?
Grać mogą dzieci od 7-ego roku życia.
Czy każdy może grać? Istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne do gry w laser taga?
Dużo osób może grać. Zdarzało nam się obsługiwać osoby z ręką lub nogą w gipsie, nawet jedną niewidomą. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań:
- epilepsja fotogenna – w czasie gry opaski i repliki emitują mrugające światła, które mogą wywołać atak
- choroby serca/układu krążenia lub układu oddechowego, przy których nadmierny wysiłek może doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia chorego – w czasie gry sporo się biega
- astma lub alergia na kurz mogą utrudnić lub uniemożliwić grę pod ziemią. Uczulenia na pyłki traw lub drzew z kolei mogą utrudnić skorzystanie z gry na otwartym terenie. W przypadku gdy cierpimy na jedną z tych alergii, warto zażyć przed grą leki przeciwhistaminowe
- gra w laser taga nie jest zalecana dla kobiet w ciąży – tak wczesnej, jak i zaawansowanej
- choroby zwiększające podatność na urazy (np. osteoporoza, hemofilia) mogą wymagać dodatkowej ostrożności przy grze – zarówno od chorych jak i pozostałych uczestników (ryzyko potknięcia/zderzenia się z innym graczem)
- zaburzenia psychiczne powodujące skłonności do nadmiernej agresji
Czy można grać po spożyciu alkoholu?
Picie przed grą jest niewskazane. Jedno piwo jest jeszcze ok, ale spożycie większej ilości nie tylko utrudnia zabawę, ale też grozi odniesieniem kontuzji (jeśli np. potkniemy się i upadniemy na beton). Instruktorzy zastrzegają sobie prawo by wykluczyć z rozgrywki osoby będące pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Czy wystawiają państwo faktury VAT?
Tak, jesteśmy płatnikami VAT i wystawiamy faktury
Jak ubrać się na rozgrywkę?
Najlepiej założyć dres z długimi rękawami i nogawkami – sprawdzi się lepiej, niż krótkie spodenki lub podkoszulka. Oczywiście istnieje możliwość, by zostawić kurtki czy elegancki ubiór w naszej szatni i przebrać się na sportowo.
Jeśli chodzi o buty, niech będą wygodne do biegania – i lepiej, byśmy nie bali się ich pobrudzić. Trampki lub adidasy sprawdzą się lepiej niż ciężkie glany lub eleganckie półbuty – i zdecydowanie lepiej, niż wysokie obcasy.
Jeśli chcemy mieć przewagę, do gry pod ziemią ubierzmy się na czarno lub szaro, zaś do gier na terenach otwartych można ubrać mundur moro. Istnieje możliwość wypożyczenia od nas mundurów za dodatkową opłatą. w wysokości 20 zł od osoby.
Na czym polegają gry otwarte? Czym się różnią od rezerwacji na wyłączność?
Jeśli przychodzimy małą grupą i nie mamy nic przeciwko, by do gry dołączył ktoś jeszcze, rezerwujemy grę otwartą. Czasem jest to nawet pożądane, gdy sami tworzymy niezbyt liczną grupę, a chcielibyśmy wziąć udział w większej bitwie i poznać nowych ludzi.
Jeśli jednak z jakiegoś względu wolimy bawić się we własnym gronie (bo np. organizujemy imprezę integracyjną/wieczór kawalerski/urodziny nieśmiałego dziecka) istnieje taka możliwość – wystarczy zaznaczyć, że pragniemy zarezerwować całą arenę wyłącznie dla siebie.
Nie wiem, ile osób ostatecznie uda mi się zebrać na imprezę. Do kiedy muszę podać liczbę uczestników?
Przy grach na wyłączność na arenie podziemnej jest to stosunkowo mały problem – zwykle wystarczy nam dać znać nawet dzień przed grą.
Przy grach otwartych oraz grach wyjazdowych czy na arenach zewnętrznych jest to nieco bardziej kłopotliwe, zwłaszcza jeśli przyjdzie więcej osób, niż zapowiedziano – dlatego wówczas prosimy, by podać liczbę osób możliwie wcześnie.
W większości wypadków jeśli przyjdzie nas mniej, niż się spodziewaliśmy nie trzeba płacić za nieobecne osoby, choć są od tej reguły wyjątki, jeśli chcieliśmy skorzystać z jakiejś promocji lub też organizujemy grę z dojazdem do klienta.
Od ilu osób można grać? Jest nas tylko dwóch/trzech/czterech – czy nie jest nas za mało?
Minimalna liczba osób do gry w laser taga to dwie. Zdarza nam się organizować gry dla ojca z dzieckiem, pary zakochanych, rodziny 2+1. Najczęściej gra się wówczas Deathmatch – każdy przeciw każdemu, bez podziału na drużyny.
Jeśli jednak zbierze się nas chociaż sześciu, wówczas możemy zagrać w o wiele ciekawszą Dominację, gdzie dwie drużyny będą walczyć o to, kto dłużej utrzyma kluczowe pozycje. Z tego względu przy bardzo małych grupach zalecamy tworzenie gier otwartych – lub też dołączenie się do jakiejś już istniejącej.
Czasem by powiększyć nieco małą grupę, do gry może dołączyć instruktor – jednak w praktyce ma to sens tylko jeśli gracze dorównują mu umiejętnościami i doświadczeniem.
W przypadku małych grup zalecamy rezerwować z większym wyprzedzeniem grę otwartą – jest wówczas większa szansa, że uda się nam kogoś dołączyć, byście mogli bawić się lepiej.
Czy dzieci mogą grać z dorosłymi?
Przy grach otwartych staramy się nie łączyć grup samych dzieci z grupami obcych dorosłych.
Niemniej grupy mieszane, w których dzieci i rodzice się znają – ojcowie kontra synowie, starsi bracia kontra młodsze siostry itp. sprawdzają się całkiem nieźle.
Broń nie waży dużo, więc siła nie ma tak wielkiego znaczenia jak szybkość i spryt – nie zdziwmy się wiec, jeśli nasze dzieci dadzą nam w kość.
Gry dzieci z dorosłymi w przypadku gier otwartych noszą nazwę gier familijnych.
Czy ktoś czuwa nad przebiegiem imprezy
Na miejscu zawsze obecny jest instruktor, czasem dwóch. Nie tylko przeprowadzają szkolenie, ale też czuwają nad przebiegiem rozgrywek – jeśli ktokolwiek ma jakiś problem, zawsze służą mu pomocą. Sędziują też rozgrywki, by nikt przypadkiem nie próbował oszukiwać.
Czy na miejscu są dostępne toalety?
Na arenie podziemnej w Poznaniu dostępne są dwie toalety.
Czy mogę skorzystać z parkingu przed obiektem?
Tak – gwarantujemy dwa miejsca parkingowe. Czasem jest ich nieco więcej, zwłaszcza po 16-tej w środku tygodnia, po 13-tej w soboty i przez cały dzień w niedziele.
Parking znajduje się za bramą otwieraną telefonicznie – otrzymacie odpowiedni numer przed rozgrywką.
Miejsca dostępne dla klientów znajdują się za czymś podobnym do wiaduktu – tunelu pod domem. Prosimy nie parkować bezpośrednio za bramą, na miejscach mieszkańców okolicznych kamienic.
Na parking mogą wjechać tylko samochody osobowe – najbliższe parkingi dla autokarów znajdują się przy ulicy Księcia Józefa oraz na ulicy Żydowskiej, około 400 metrów od naszej areny.
Przychodzimy dużą grupą. Czy możemy liczyć na rabat?
Zwykle tak, choć zależy to od wielu czynników. Zajrzyj koniecznie na stronę https://wielkaspluwa.pl/cennik-oferta-i-promocje/ – być może znajdziesz jakąś zniżkę specjalnie dla Ciebie. Jeśli nie – zadzwoń, porozmawiamy o możliwych opcjach.
Czy istnieje możliwość zorganizowania gry poza waszą placówką?
Jak najbardziej. To tak zwane gry wyjazdowe. Wystarczy nawet około 200 metrów kwadratowych, byśmy mogli zaimprowizować dla Was jakąś arenę. Karabiny nie są w stanie skrzywdzić osób postronnych, dlatego nie są wymagane żadne specjalne siatki ochronne czy kulochwyty.
Oprócz tego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów spoza Poznania, utworzyliśmy kilka mniejszych aren zewnętrznych – między innymi dla klientów z Bogucina, Zielonej Góry, Sławy, Głogowa i Legnicy.
Za każdym razem ustalamy szczegóły i koszt imprezy indywidualnie – zadzwoń koniecznie!