Jak przygotować się do gry w Lasertaga?

Zebraliśmy dla Was garść przydatnych wskazówek! Dzięki nim zwiększycie swoje szanse na zwycięstwo, jak i frajdę z zabawy w gronie przyjaciół, rodziny czy współpracowników. I chociaż Lasertag nie brudzi, nie boli i jest odpowiednią rozrywką nawet dla dzieci, to warto przygotować się do niego jak najlepiej, by móc czerpać z gry w pełni.

Odpowiedni ubiór

Najlepiej postawić na ubrania sportowe, nieograniczające ruchów. Podczas gry w Lasertag czekają Was skoki, kucanie, kto wie, może nawet czołganie się, jeśli bardzo się wczujecie! Bezpieczniej będzie postawić na długie rękawy i nogawki, by zminimalizować ryzyko obtarć i zadrapań. Ważny jest też komfort cieplny – zwłaszcza pod ziemią, gdzie temperatura waha się między 18 a 20°C. Długie dresy na pewno sprawdzą się zarówno na arenie wewnętrznej jak i zewnętrznej. Polecamy tez ubranie się “na cebulkę”, by w razie zgrzania podczas zabawy, móc ściągnąć bluzę. Najwygodniejsze będą ciemne koszulki z krótkim rękawem.

Kluczowa różnica obejmuje kolorystykę naszej garderoby. Ciemne (czarne, szare, granatowe) ubrania pozwolą nam się lepiej ukryć na podziemnym poligonie. Grając w Lasertag w lesie lepiej postawić na brązy i zielenie, w tym na klasyczny wzór moro. Jeśli zależy Wam na grze w mundurach, możecie wypożyczyć je u nas za dodatkową opłatą (20 zł od osoby).

Obuwie to podstawa, także gdy gramy w Lasertag, dlatego i tutaj stawiamy na wygodne adidasy lub trampki. Ciężkie glany, eleganckie obuwie albo dziewczęce balerinki (o butach na obcasie nie wspominając!) raczej nie zaprowadzą nas na podium!

Dobra kondycja

Lasertag to świetna zabawa dla całej rodziny i nie wymaga sprawności komandosa. Bez względu na to, czy wolny czas wolicie spędzać na siłowni czy kanapie, na pewno sobie poradzicie. Warto jednak mieć za sobą przespaną noc i porządne śniadanie. Niewskazane jest bycie pod wpływem alkoholu i instruktor może nie dopuścić takiej osoby do gry. Gwarantujemy, że zmniejsza to efektywność i psuje zabawę dla Was i innych uczestników na arenie. Takie wspomaganie wcale nie zwiększa celności!

Ubrania spakowane? Sznurowadła mocno zawiązane? Kanapki zjedzone? Świetnie, teraz możecie dołączyć do zabawy. Gwarantujemy, że będzie niezapomniana!