Nowy rok, nowy ja – lasertag zamiast siłowni

Styczeń to czas intensywnego przygotowywania się oraz realizowania celów postawionych sobie z okazji nowego roku. Mówiąc “nowy rok, nowy ja” motywujemy się do znalezienia lepszej pracy, zawarcia nowych znajomości, czy chociaż zrzucenia zimowego brzuszka. Z tym ostatnim bardzo chętnie pomożemy. Lasertag to aktywność, która zapewnia sporo rozrywki i zabawy, a jednocześnie stanowi doskonały pretekst do aktywnego spędzenia czasu, a zatem i zrzuceniu kilku kilo i zadbaniu o formę. A zatem… styczeń, czas, start!

Lasertag jako trening wytrzymałościowy

Myśląc o poprawie wydolności serca, układu krążeniowego czy kondycji, zapewne zabawa nie przychodzi Ci od razu do głowy. A jednak, paintball laserowy łączy w sobie ćwiczenia treningu wytrzymałościowego z atrakcyjną i wciągającą rozrywką.

Ćwiczenia tlenowe powinny być wykonywany z różną intensywnością oraz zmienną długością czasu pracy mięśni, co podczas gry przychodzi naturalnie i nie wymaga specjalnego mierzenia. Dzięki temu tego rodzaju trening jest bardziej spontaniczny, ale i przyjemny, nie wymuszając na nas zewnętrznie wytyczonego tempa. Ponadto same ćwiczenia przychodzą naturalnie – biegi, skłony, przykucnięcia – wszystko to stanowi element zabawy, dostosowany do sytuacji, a nie odgórnego planu.

Zupełnie jak na siłowni (lub lepiej!)

Jeśli planujesz regularne ćwiczenia, ale karnet na siłownię to nie jest Twoja bajka, spróbuj innej opcji! Dobrym rozwiązaniem może być zapisanie się do klubu sportowego, który aktualnie tworzymy. Członkowie klubu za opłatą 120 zł zyskują możliwość uczestniczenia w regularnych treningach lasertag. Raz w tygodniu czekają ich intensywne ćwiczenia i praca nad swoją formą, a wszystko to w klimacie dobrej zabawy, współzawodnictwa oraz zdrowej rywalizacji. Cena jest atrakcyjna i porównywalna do miesięcznych wejściówek na siłownie – jednak czy tam bawilibyście się tak dobrze?

Powrót do letniej formy

Nawet jeśli nie jesteście osobami, które traktują postanowienia noworoczne poważnie, czas spędzony przy świątecznym stole i pod kocykiem podczas długich, zimowych wieczorów zapewne też odcisnął na Was swoje piętno. Normalnym jest, że w chłodniejszych miesiącach przybieramy na wadze, jednak dobrze już teraz szykować się na sezon plażowy! Regularne ćwiczenia w dobrym towarzystwie pomogą zapracować na wymarzoną figurę i mięśnie. Lasertag jest do tego narzędziem idealnym.