Jak dobrze grać w lasertag?

Uczestniczenie w grach zespołowych dla wielu osób jest wartością samą w sobie. W końcu jest to sposób na rozładowanie energii, trening, ale też na spędzenie aktywnie czasu z bliskimi. Jednak doskonale rozumiemy te osoby dla których udana gra to ta, w której odnieśli zwycięstwo. Dlatego też spróbujemy zaproponować kilka sposobów na osiągnięcie zadowalających wyników. Oczywiście sposoby te nie dają pełnej gwarancji zwycięstwa w rozgrywce w lasertag, niemniej mogą znacząco zwiększyć szansę na triumf!

Wykorzystuj możliwości swojego sprzętu

To jedna z podstawowych zasad, które znacząco ułatwiają nie tylko wygrywanie, ale i samą grę. Znajomość sprzętu do paintballa laserowego i prawidłowe korzystanie z niego zdecydowanie dodaje grze smaczku, wymaga jednak pewnego wytrenowania.

Szczególnie polecamy posługiwanie się przyrządami celowniczymi – np. odpowiednie zgranie muszki i szczerbinki. W takim przypadku trzeba zadbać, by muszka znajdowała się w samym środku szczerbinki celownika – jej górna krawędź oraz górna krawędź celownika powinny być ustawione w jednej linii. Powinno się też patrzeć przez kolimator obydwoma oczami w takim ustawieniu, aby w lunecie nie było widoczne zaćmienie w kształcie ćwiartki księżyca.

Wykorzystaj w pełni możliwości areny

Zabudowa areny do lasertagu to wcale nie element dekoracji! Nie bój się go wykorzystywać na różne sposoby by zwiększyć swoje szansę. Osłony nie tylko pozwolą ukryć się przed ostrzałem lub znaleźć zacisze podczas przeładowywania broni. Dzięki nim z łatwością możesz zaplanować i przystąpić do samego ataku. Doskonale sprawdzają się m.in. w przygotowaniu zasadzek.

Postaraj się też obserwować z uwagą otoczenie, rejestrując pojawiające się cienie, nasłuchując kroków czy odgłosów przeładowywania broni i strzałów. Pozwoli Ci to na zorientowanie się, w jakiej odległości są Twoi przeciwnicy!

Graj zespołowo!

Lasertag to aktywność wymagająca współpracy całej drużyny! Pojedynczy gracz nie zajdzie tu daleko! Dobrym pomysłem jest opracowanie planu, którego będą się trzymać wszyscy członkowie drużyny. Przydatne mogą być też komendy i hasła, które będą jasne dla Was, ale nie dla przeciwników.

Pamiętajcie, że macie wspólny cel i to na nim się skoncentrujcie – jeśli posiadacie punkty kontrolne w dominacji, możecie przejść do defensywy. W Prezydencie lub Bombie możecie próbować mylić przeciwnika, udając, że cel misji jest gdzie indziej. Nie uda się to, jeśli wszyscy członkowie drużyny nie będą wtajemniczeni w daną taktykę!