Lasertag jako atrakcja dla szkół i półkolonii

Zapewnienie atrakcyjnej, ale i rozwojowej aktywności dla grupy dzieci może stanowić duże wyzwanie. Często mierzą się z nim organizatorzy wycieczek szkolnych, półkolonii lub letnich obozów dla dzieci i młodzieży. Kluczowe jest znalezienie atrakcji, która spodoba się wszystkim dzieciom, ale będzie zawierała także pierwiastek edukacyjny.

Lasertag jako rozrywka dla dzieci i młodzieży

Paintball laserowy sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. To atrakcyjna, stosunkowo prosta gra, w której mogą wziąć udział dzieci już od siódmego roku życia. Jej niewątpliwą zaletą jest wymóg aktywności ruchowej, dzięki czemu młodzież może spożytkować nadmiar energii i rozruszać się. Zachęta do aktywności fizycznej ma ogromne znaczenie w czasach, gdy coraz więcej młodych osób zmaga się z nadwagą lub otyłością. 

Niektórzy mogą martwić się opinią, że lasertag promuje przemoc. Równie dobrze takie oskarżenie może paść w stronę szachów, które tak jak i paintball rozwijają strategiczne myślenie. Jednak decydując się na lasertag, decydujemy się także na rozwijanie umiejętności pracy w grupie i dbanie o kondycję fizyczną. 

Dzięki współpracy grupa integruje się, zacieśniają się więzi, a drużyna uczy się pomagać słabszym. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku ciągle kształtujących się postaw dzieci i młodzieży. 

Ważnym aspektem – zwłaszcza dla organizatorów, opiekunów i rodziców – jest bezpieczeństwo. Gra w lasertag nie boli, nie zostawia siniaków, nie brudzi ubrań. Często to lepsza alternatywa dla urazów na szkolnym boisku.

Organizacja gry dla grup szkolnych i kolonijnych

Największa kryta arena do lasertagu w Poznaniu może jednocześnie obsłużyć rozgrywkę dla 24 graczy. Jeśli uczestników jest więcej, można podzielić ich na zespoły. Przy grupach do 36 osób polecamy rozgrywki zmianowe, podczas których dwa zespoły bawią się na arenie, a trzeci oczekuje na swoją kolej lub odpoczywa. W tym czasie, w naszej poczekalni dostępne są rozmaite atrakcje: konsole, piłkarzyki, dart czy kręgle Mölkky.

Jeśli planujecie atrakcję dla jeszcze większej grupy, połowa uczestników może bawić się na arenie, a reszta korzystać z poznańskich atrakcji. W naszej okolicy znajdziecie Muzeum Rogalowe lub Muzeum Uzbrojenia. Po godzinie lub dwóch grupy zamieniają się.