5 porad jak grać w paintball laserowy na dworze jesienią i zimą

Chociaż polska pogoda w sezonie jesienno-zimowym bywa kapryśna, nie musi to wcale oznaczać rezygnacji z dobrej, aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Dla wielbicieli gier terenowych lasertag jest tak samo atrakcyjny zimą, jak i latem, a nawet stanowi dodatkowe wyzwanie. Dlaczego? Poniewać wymaga od graczy ukrycia się w innym miejscu niż gęste zarośla. Warto jednak pamiętać o kilku wskazówkach!

1. Zadbaj o odpowiedni strój

Najważniejszym elementem naszego wyposażenia podczas gry jest tak naprawdę to, co mamy na sobie. Powinniśmy wybierać komfortowe stroje, np. spodnie i bluzy dresowe, a także oddychające, bawełniane podkoszulki. Podczas biegania w trakcie gry w lasertag na pewno będzie nam ciepło, dlatego nie warto zakładać na siebie zbyt grubych ubrań. Lepiej postawić za to na kilka warstw, które można w razie potrzeby ściągnąć.

2. Nie zapomnij o rękawiczkach!

Bieganie, skakanie, przysiady czy nawet czołganie się skutecznie rozgrzeją każdego. Na dyskomfort narażone są jednak ręce, więc nie powinniśmy odpuszczać sobie rękawiczek. Zgrabiałe palce niekoniecznie dobrze będą sobie radzić ze spustem, ale zbyt grube rękawiczki też nie będą wygodne.

3. Buty jako gwarant bezpieczeństwa

Wygodne obuwie to ważny element stroju, ale w tym przypadku powinniśmy zadbać nie tylko o wygodę, ale również dobrą, antypoślizgową podeszwę i wykonanie z nieprzemakalnego materiału. Jeśli podczas gry w lasertag chcemy sprawnie poruszać się po śniegu, lodzie, czy błocie, konieczne są dostosowane do tego buty.

4. Wtop się w otoczenie!

Podczas gdy latem polecamy do lasertaga ubrania w odcieniu moro, tak zimą wygląda to trochę inaczej. I niekoniecznie znaczy to, że musimy zaopatrzyć się w całe zestawy ubrań i butów w białym kolorze. Czasem wystarczą po prostu specjalne ochraniacze w tym kolorze, które założycie na swój strój.

5. Rozgrzej się!

Warto mieć się czym rozgrzać – także podczas przerwy. Czapka na głowie, termos z gorącą herbatą lub kawą – jak wolicie. Odradzamy jednak wykorzystywanie w tym celu napoi wyskokowych. Co jeśli nawet te rady nie zachęcają Was do gry w lasertag podczas chłodnych dni? Wówczas możecie po prostu zdecydować się na rozgrywkę na naszej podziemnej arenie. Tam, bez względu na porę roku, panuje stała temperatura – około osiemnastu stopni. To najlepsza opcja dla zmarzluchów!